Evrak imha makinesi alırken uygun ürün nasıl seçilir?

Genel anlamda evrak imha makineleri belge ve bilgi güvenliğini korumak amaçlı kullanılır. Bu ürün alımında seçim için şu yol izlenmelidir;

1-Uzman bir ekibe danışarak uygun ürün belirlemek için destek istenilebilir. (Bu konuda uzman ekibimizden yardım isteyebilirsiniz)

2-Alınacak makinenin kullanım alanına göre model belirlemek. Makamlar için masa altı veya masa yanı modeller, ofis için merkezi tip modeller ve arşivler için endüstriyel tip (sanayi tipi) modeller kullanılır.

3-Kullanım alanına göre uygun model belirlendikten sonra bilgi güvenliği açısından kesim şekline göre ürün belirlenir. Hizmete özel evraklar için güvenlik seviyesi en az  P2 ve üzeri olmalıdır. Gizli evraklar ve kişisel bilgiler içeren evraklar için güvenlik seviyesi en az P5 ve üzeri olmalıdır. Çok gizli evraklar için güvenlik seviyesi en az P6 veya P7 olmalıdır.

4-Son olarak makinede evrak haricinde imha edilebilecek materyallerin belirlenmesi gerekir. Örneğin CD,Disket,Kredi kartı,evrak üzerindeki zımba,ataç,toplu iğne, USB flash disk, Harddisk ve benzeri materyallerin imha edilmesi bir çok modelimizde mümkündür.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir